HOME

SKLEP - CZĘŚCI ZAMIENNE

O FIRMIE

AKTUALNOŚCI

GALERIA

KONTAKT

PRACA

historia

y f

Wózki widłowe

Wózki widłowe CLARK Diesel

Jak sama nazwa wskazuje, głównym elementem odróżniającym te pojazdy od innych jest silnik o napędzie spalinowym (diesel lub LPG). W przeciwieństwie do wózków elektrycznych, pojazdy o napędzie spalinowym emitują spaliny – co stanowi właściwie ich główną wadę. Na szczęście dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym coraz częściej producenci wózków spalinowych są w stanie ograniczać emisję niezdrowych spalin do minimum lub montować w pojazdach specjalne filtry. Dzięki temu wózki widłowe spalinowe nie muszą już być stosowane tylko i wyłącznie na zewnątrz pomieszczeń. Choć stale zaleca się, aby w przypadku pracy wewnątrz budynków, hal czy magazynów, upewnić się, iż pomieszczenia te są dobrze wentylowane.

Wózki widłowe spalinowe przystosowane są do poruszania się po raczej płaskich i niewyboistych powierzchniach. W zależności od rodzaju zastosowanych opon – mogą pracować na zewnątrz lub wewnątrz budynków. Co ważne, jedną z głównych zalet widlaków spalinowych jest umiejętność pracy nawet w trudnych warunkach pogodowych. Ogrzewane zamykane kabiny czy dodatkowe osłony silników doskonale sprawdzają się nawet podczas opadów. Nawet na śliskiej powierzchni pojazdy tego typu mogą zachować doskonałą przyczepność przez zastosowanie łańcuchów na opony lub kolców do opon pełnych.

Kolejną z zalet wózków widłowych spalinowych jest możliwość wielogodzinnej pracy w trybie wielozmianowym. Doskonała wydajność tych wózków pozwala im na transport ciężkich, nawet kilkutonowych ładunków. A jeśli w kategorii tych pojazdów uwzględnimy także, wspomniane już, wózki terenowe, możemy mówić o udźwigu, który wynosi nawet do 10. ton! Ponadto wózki terenowe (które także oczywiście posiadają napęd spalinowy) mają dodatkową umiejętność, jakiej nie posiadają wózki widłowe spalinowe czołowe – potrafią poruszać się nawet po bardzo nierównym, grząskim terenie a także po wzniesieniach. Daje im to znaczną przewagę we wszelkiego typu pracach w branży budowlanej, gdzie sprzęt musi poruszać się często po wyboistych i nieregularnych placach. Wózki terenowe doskonale radzą sobie także z przewożeniem ładunków na duże odległości. Choć uczciwie należy przyznać, iż także tradycyjne wózki widłowe spalinowe nie mają najmniejszych problemów z transportowaniem ładunków, nawet na dłuższych trasach.

Do zalet wózka widłowego spalinowego z pewnością można zaliczyć także jego wielofunkcyjność. Dzięki osprzętowi dostępnemu na rynku z łatwością można przekształcić widlaka w mini koparkę czy zimą w pług śnieżny. Co ważne, dla ułatwienia codziennej pracy operatorom wózków widłowych, na rynku dostępne są także różne długości wideł do wózków, które pozwalają na dokładniejsze wykonywanie operacji specyficznego typu operacji.
Pewnego rodzaju minusem widlaków spalinowych jest to, iż obsługa wymaga uzyskania państwowych uprawnień. Jeśli chce się zostać operatorem wózka widłowego należy zdać specjalistyczny egzamin przed komisją Urzędu Dozoru Technicznego. Jednak warto dostrzegać plusy tej sytuacji – tylko dobrze przeszkolony pracownik jest w stanie unikać a także zapobiegać wypadkom w miejscu pracy; zna doskonale możliwości sprzętu, który obsługuje oraz zasady bezpiecznego wykonywania manewrów.

Zalety napędu Diesel:

 

  • Duży moment obrotowy (maszyny o największym udźwigu)
  • Niezawodność
  • Niskie koszty eksploatacji

 

Zastosowanie:

 

  • Tartaki
  • Zakłady przemysłowe
MASZ PYTANIA - ZADZWOŃ

691 801 411