Jaki uniwersalny wózek widłowy na lata?

By wielkie magazyny, hale i zakłady działały sprawnie, nie obędzie się bez pojazdów odpowiadających za transport wewnętrzny. Dodajmy: pojazdów najlepiej przystosowanych. Najlepszym ich przykładem jest z całą pewnością wózek widłowy; stosunkowo niewielki pojazd, który jednak doskonale radzi sobie z dźwiganiem i przenoszeniem sporych towarów o dużej wadze.

 

Właśnie… czy można tak powiedzieć o dowolnym wózku widłowym? Raczej tak, aczkolwiek odkąd na rynek weszły pierwsze tego typu pojazdy, ich rynek znacznie się zróżnicował. W zatrzęsieniu opcji nie powinniśmy jednak popadać w dezorientację. Najważniejsze jest bowiem zaledwie parę czynników, na które powinniśmy zwrócić uwagę.

 

Pierwsze jest kryterium użytkowe. Tutaj furorę robią tzw. wózki kontenerowe, które stawiają czoła zdecydowanie największym i najcięższym ładunkom. Nie nadają się one jednak do przemieszczania się przez korytarzyki przypominające szczeliny; takie warunki wołają raczej o wózek wielokierunkowy bądź skrętny. Są one bardzo zwinne. Jeśli więc np. w magazynie dominują wąskie przejazdy, dobrze jest postawić na wspomniany rodzaj wózka. Nie ustępują im pod tym względem
wózki podwieszane. Te, odbywają wspólne podróże z ładunkami przewożonymi przez dostawców.

 

Po drugie: w jaki napęd wyposażony jest dany wózek widłowy? Nie można powiedzieć, by którykolwiek z nich miał obiektywną przewagę, warto jednak wiedzieć, że istnieją wózki na akumulator, jak i również z silnikiem diesla, wózki benzynowe czy też elektryczne. Oszczędne w eksploatacji są również wózki napędzane LPG. Rodzajów napędów jest tu nawet więcej, lecz te należą do najczęściej spotykanych. Wybór zależy tutaj od indywidualnej sytuacji. Podobnie ze sposobem kierowania wózkiem widłowym – lepszy będzie prowadzony zdalnie? Podestowy?

 

Przy tych i podobnych dylematach, klientom często przychodzi na myśl: “hmm, a gdyby tak móc sobie taki wózek dokładnie spersonalizować?”. Ta myśl jest dobra i prowadzi ich zwykle ku odkryciu wózków systemowych. Z tej racji, że da się je zaadaptować do dowolnej przestrzeni produkcyjnej (i nie tylko), wydają się być rozwiązaniem najbardziej uniwersalnym i długowiecznym.

 

Tak najczęściej okazuje się w praktyce. A jednak, najlepiej jest po prostu udać się do nas i zapoznać się z naszą kompleksową ofertą. Niezależnie od rodzaju wózków widłowych, nie ustajemy w staraniach, by każdy z nich sprawdzał się przy niejednym zastosowaniu i służył przez długie lata. Jak jednak będzie w Twoim przypadku? Który wózek widłowy polecimy Ci najbardziej? Przekonaj się, zgłoś się do nas.

 

Pomożemy w doborze wózka widłowego.

691 801 411